Divesoft He/O2 Analyser
Unik Helium / O2 analysator hvor produsenten har eliminert behovet for "forbruksvaren celle" til Helium-delen av analysatoren.
Divesoft HE / O2 Analyzer
Om du har vært innom butikken vår har du sikkert sett en blå aliminiums-dings med display ligge i nærheten av fyllepanelet. Vi har brukt denne analysatoren fra Divesoft til å sjekke trimix-gasser vi siden vi kjøpte inn en til oss og to til bekjente tilbake i sommeren 2010. Det som gjorde oss mest nysgjerrig på produktet var teknikken de bruker for å måle Helium-mengden i pustegassen. Istedenfor å bruke "celler" slik vi er vant med fra andre produsenter og du sikkert er kjent med fra "O2-celler" på oksygenanalysatorer og i rebreathere, så bruker Divesoft hastigheten lyd beveger seg i pustegassen til å beregne heliumprosenten. Det eliminerer behovet for Helium-celle, som f.eks til Analox sin ATA analysator koster ca. 1.595,- pr stk. I tillegg er det jo unektelig litt fancy, men ikke minst - det funker og den holder kalibreringen godt (foreløpig fremdeles spot on med vår analysator som snart er 3 år gammel). Kort forklart fungerer det på den måten at des mer helium det er i gassen, des raskere beveger lyd seg fra A til B. Analysatoren produserer en lyd ved pkt A og så måler den tiden det tar før lyden når pkt B før den så regner det om og kalkulerer hva det tilsvarer i heliumprosent som vi har lyst å vite.
Selve analyseringsdelen for oksygen har tradisjonell konstruksjon og bruker Teledyne R22S oksygensensor.
Divesoft har laget 3 forskjellige "pakker" basert på analysatoren sin: Analysator, Blender Basic pakke og Blender Max pakke. Nedenfor lister vi det de ulike pakkene inkluderer.
Analysator 'plain'
- Divesoft He / O2 analysator. Robust eloksert aluminiumsenhet.
- Divesoft Flow Restrictor - Easy (denne er ikke inkludert i de to andre pakkene)
Blender Basic pakke (inkluderer i tillegg)
- Seahorse beskyttende koffert med formskjært beskyttende skum tilpasset analysator og ekstrautstyr
- Divesoft Flow Restrictor - Standard
- Connection hose (går mellom analysatoren og Flow Restrictor'en)
- Strømkabel og adapter
- Reservedeler (Unbraco og o-ringer)
Blender Max pakke (inkluderer ytterligere i tillegg)
- Ohm-meter
- Volt-meter
- Målekabler
Analysatoren kan både gå på batteri (standard 9v brannvarslerbatteri) og på nettstrøm (strømkabel og omformer inkludert i de to oppgraderte pakkene).
Relaterte produkter